
The Story
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | SIM Titanium |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Club Length: | 43.25" |
| Loft: | 15 |
| Flex: | Regular |
| Shaft Type: | Mitsubishi Diamana Limited 65g Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Golf Pride Z Grip |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3-Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Condition Notes: | 8 / 10 Good Condition. The face and sole have some brush marks from normal wear. The crown looks good but has a couple small nicks |
| SKU: | 330770 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | SIM Titanium |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Club Length: | 43.25" |
| Loft: | 15 |
| Flex: | Regular |
| Shaft Type: | Mitsubishi Diamana Limited 65g Regular Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Golf Pride Z Grip |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3-Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Condition Notes: | 8 / 10 Good Condition. The face and sole have some brush marks from normal wear. The crown looks good but has a couple small nicks |
| SKU: | 330770 |
























