
The Story
| Brand: | Mizuno |
| Iron Set Models: | Pro S-3 |
| Golf Club Type: | Iron Set |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 7.5/10 |
| Condition Notes: | Average Condition. The faces and soles have some brush marks and some scarring from normal wear. The grooves show some wear but still have plenty of rounds yet to be played. The grips are good but show some wear. Combo Set - 4 Iron Pro 243, 5-PW Irons Pro S-3. |
| Shaft Brand: | True Temper |
| Shaft Type: | Project X LS |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Description: | Project X LS 120g 6.0 Stiff Flex |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Finish: | Chrome |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Length: | 1/2" Long of Standard |
| Lie Angle: | 4 Flat |
| Set Makeup: | 4-PW |
| Number of Clubs: | 7 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503501 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Mizuno |
| Iron Set Models: | Pro S-3 |
| Golf Club Type: | Iron Set |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 7.5/10 |
| Condition Notes: | Average Condition. The faces and soles have some brush marks and some scarring from normal wear. The grooves show some wear but still have plenty of rounds yet to be played. The grips are good but show some wear. Combo Set - 4 Iron Pro 243, 5-PW Irons Pro S-3. |
| Shaft Brand: | True Temper |
| Shaft Type: | Project X LS |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Description: | Project X LS 120g 6.0 Stiff Flex |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Finish: | Chrome |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Length: | 1/2" Long of Standard |
| Lie Angle: | 4 Flat |
| Set Makeup: | 4-PW |
| Number of Clubs: | 7 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503501 |
























