
The Story
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Black |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 41 3/4" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Midsize |
| Shaft Weight: | 74g |
| Launch: | Low |
| Torque: | 2.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ a few light marks to the paint. |
| SKU: | 426909 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Black |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 41 3/4" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Midsize |
| Shaft Weight: | 74g |
| Launch: | Low |
| Torque: | 2.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ a few light marks to the paint. |
| SKU: | 426909 |






















