
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60The Story
| Brand: | PXG |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 36" |
| Loft: | 60 |
| Flex: | Stiff-Plus |
| Shaft Type: | KBS Tour 125g Stiff-Plus Flex Steel |
| Shaft Material: | Steel |
| Grip: | Golf Pride MCC Plus 4 Midsize |
| Bounce: | 6* |
| Sole Grind: | Custom Sole Grind |
| Finish: | |
| Swing Weight: | |
| Condition Notes: | 6 / 10 - Fair condition with heavy wear to the face and sole from many rounds of use. Grooves are worn but still offer bite. The topline, sole, and back of the face show a few dings. Shaft label is peeling away. Grip is worn and may need to be replaced. (Custom Sole Grind) |
| SKU: | 346496 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | PXG |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 36" |
| Loft: | 60 |
| Flex: | Stiff-Plus |
| Shaft Type: | KBS Tour 125g Stiff-Plus Flex Steel |
| Shaft Material: | Steel |
| Grip: | Golf Pride MCC Plus 4 Midsize |
| Bounce: | 6* |
| Sole Grind: | Custom Sole Grind |
| Finish: | |
| Swing Weight: | |
| Condition Notes: | 6 / 10 - Fair condition with heavy wear to the face and sole from many rounds of use. Grooves are worn but still offer bite. The topline, sole, and back of the face show a few dings. Shaft label is peeling away. Grip is worn and may need to be replaced. (Custom Sole Grind) |
| SKU: | 346496 |
























