
Original: $599.99
-65%$599.99
$210.00The Story
| Brand: | Autoflex |
| Model: | SF405 |
| Condition: | Used |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. Rated for 85 - 100 mph clubhead speed. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 45g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 45.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 502923 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Autoflex |
| Model: | SF405 |
| Condition: | Used |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. Rated for 85 - 100 mph clubhead speed. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 45g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 45.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 502923 |
























