
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60The Story
| Brand: | BGT |
| Model: | Brava |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 4.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride CP2 Pro |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503271 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | BGT |
| Model: | Brava |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 4.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride CP2 Pro |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503271 |
























