
The Story
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Diamana WB |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 73g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Cord |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500138 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Diamana WB |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 73g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Cord |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500138 |
























