
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60The Story
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 47g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 5.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 502437 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 47g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 5.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 502437 |
























