
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00The Story
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Weight: | 54.5g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 43 |
| Torque: | 4.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Generic |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 500146 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Weight: | 54.5g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 43 |
| Torque: | 4.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Generic |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 500146 |
























