
The Story
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Black Gen4 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.25" |
| Shaft Weight: | 90g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 40.75 |
| Torque: | 2.3° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Hybrid Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504031 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Black Gen4 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.25" |
| Shaft Weight: | 90g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 40.75 |
| Torque: | 2.3° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Hybrid Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504031 |
























