
The Story
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Black Gen4 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition with some scuffs and light fading to the paint & graphics. The tip is free of damage, and the grip is in good shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.75 |
| Shaft Weight: | 70g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 44.25 |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | New level |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503084 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Black Gen4 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition with some scuffs and light fading to the paint & graphics. The tip is free of damage, and the grip is in good shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.75 |
| Shaft Weight: | 70g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 44.25 |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | New level |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503084 |
























