
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60The Story
| Brand: | KBS |
| Model: | TD |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410,G425,G430 |
| Shaft Length: | 43" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 61g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with some small nicks & marks to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| SKU: | 467083 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | TD |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410,G425,G430 |
| Shaft Length: | 43" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 61g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with some small nicks & marks to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| SKU: | 467083 |
























