
Original: $31.99
-65%$31.99
$11.20The Story
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | REAX |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Ming condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. This shaft was used by a Jr. golfer. |
| Flex: | Senior |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 36.5" |
| Shaft Weight: | 45g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Junior |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503034 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | REAX |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Ming condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. This shaft was used by a Jr. golfer. |
| Flex: | Senior |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 36.5" |
| Shaft Weight: | 45g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Junior |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503034 |
























