
The Story
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus TR Velocore Red |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Shaft Weight: | 77g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 3.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 453793 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus TR Velocore Red |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Shaft Weight: | 77g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 3.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 453793 |
























