
The Story
| Brand: | Fujikura |
| Model: | VENTUS TR Red |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410,G425,G430 |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Shaft Weight: | 78g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 453809 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | VENTUS TR Red |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410,G425,G430 |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Shaft Weight: | 78g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 453809 |
























