
The Story
| Brand: | LA GOLF |
| Model: | A Series |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410,G425,G430 |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Shaft Weight: | 60g |
| Launch: | Low |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 438557 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | LA GOLF |
| Model: | A Series |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410,G425,G430 |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Shaft Weight: | 60g |
| Launch: | Low |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 438557 |
























