
Original: $39.99
-65%$39.99
$14.00The Story
| Brand: | Matrix |
| Model: | Other |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 46", Uncut |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 85g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 2.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New, Type C is low / mid launch & low / mid spin. |
| SKU: | 475197 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand: | Matrix |
| Model: | Other |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 46", Uncut |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 85g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 2.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New, Type C is low / mid launch & low / mid spin. |
| SKU: | 475197 |
























